Zamość miastem kultury

Kiedy mówimy o miastach z Polski wschodniej, takich jak Zamość, to kojarzą się nam one z kulturą i wyrafinowaną sztuką czy samą architekturą. Kiedy jesteśmy w jednym z hoteli czy prostych noclegów Zamościa to również oczekujemy czegoś ponad, jakichś małych niuansów, dzięki którym będzie nam przyjemniej. Chcemy mieć świadomość, że ktoś o nas zadbał, że mamy do czynienia z ludźmi o dobrym smaku i kulturze. Zamość daje nam takie poczucie. 70 tysięcy mieszkańców nie daje nam całkowitego obcowania z kulturą – ludzie są różni. Jednak jeżeli brać pod uwagę średnią wartość, to jest naprawdę dobrze. Kilka wyjątków musi się pojawiać, aby móc sobie porównać i nabrać dystansu.

Kultura towarzyszyła miastu już przy samym jego projektowaniu. W końcu koncept i idea to również forma kultury. Zamość jest centrum kulturalnym całego regionu. Ma tu miejsce mnóstwo organizacji i kulturalnych instytucji. To sprawia, że odbywają się tu różne imprezy, festiwale zarówno krajowe jak i międzynarodowe. Bardzo duży nacisk kładzie się tu na kulturę ludową, folklor, muzykę i historię samego miasta. Są również wystawiane teatralne przedstawienia – Zamojskie Lato. Są pokazy filmów młodych i ambitnych artystów, koncerty jazzowe i wiele, wiele innych. Z racji dużego związku miasta z historią organizowane są pokazy bitew, które miały wpływ na rozwój miasta i jego dalsze losy oraz rozwój kultury. Muzyka to jedno z najważniejszych ogniw miejskiej kultury. W Zamościu funkcjonuje zespół pieśni i tańca Zamojszczyzna. Ludowa kultura również jest tutaj bardzo dopieszczona, a same władze miasta nie szczędzą środków na jej rozwój. Dziś jest to pomost pomiędzy ludźmi starszymi a młodszymi, którzy łączą się we wspólnych imprezach i adaptacjach muzycznych.

Zamość jako miejsce wypoczynku na pewno nikogo nie rozczaruje. Szeroka baza noclegowa przyjmuje rokrocznie masy turystów chcących zobaczyć to piękne miasto. Rezerwacji noclegów można dokonać przez internet. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło: "noclegi Zamość", a otrzymamy wiele ofert proponowanych przez tutejsze hotele, hostele, pensjonaty czy kwatery prywatne. Szeroki wachlarz możliwości noclegowych sprawia, że każdy znajdzie tu odpowiednie dla siebie miejsce do spania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>