Skocznie pod Wielką Krokwią w Zakopanem

Zakopane to miejscowość znana nie tylko wszystkim Polakom, ale także wielu ludziom za granicą – w sezonie zarówno letnim jak i zimowym, z reguły jest tu więcej turystów niż stałych mieszkańców. Zimą podczas sezonu narciarskiego, do Zakopanego przybywa wiele osób chcących zobaczyć zmagania skoczków narciarskich, które rozgrywają się co roku na skoczni pod Wielką Krokwią {tu więcej: wikipedia.org/wiki/Wielka_Krokiew}.

Wielka Krokiew – tak nazywa się nie tylko góra ale i cały kompleks mieszczących się tam skoczni – jest największą skocznią w Polsce i nosi ona imię Stanisława Marusarza, który był legendarnym polskim skoczkiem narciarskim. Oprócz największej ze skoczni znajdują się tu także dwie mniejsze zwane Małą i Średnią Krokwią. Na terenie obiektu znaleźć też możemy inne budynki, służące do treningów skoków narciarskich. Z Małej i Średniej Krokwi i pozostałych miejsc treningowych korzystać może każdy, co jest ogromnym plusem – kto wie, czy właśnie tam nie wyrosną kolejni następcy Adama Małysza czy Kamila Stocha?

Na terenie skoczni w czasie zawodów może zmieścić się nawet 100 tysięcy ludzi. Ciekawą atrakcją może być tutaj możliwość wjechania na samą górę skoczni – umożliwia nam to spojrzenie z perspektywy skoczka w dół skoczni i zastanowienie się, czy starczyło by nam odwagi, żeby skoczyć.

Zakopane jest miastem typowo turystycznym, a co za tym idzie baza z noclegami jest tu bardzo bogata – prawie w każdym domu wynajmowane są pokoje dla gości {tu więcej: meteor-turystyka.pl/noclegi,zakopane,0.html}. Ponadto, znajduje się tam wiele pensjonatów, hoteli i ośrodków wczasowych. Z całą pewnością godna polecenia jest willa "Roztoka" – która mieści się w samym centrum Zakopanego, a do Krupówek czyli jednego z najsłynniejszych deptaków w Polsce, jest tylko kilka minut spacerkiem.

Innym interesującym miejscem może być "Aparthotel Delta", który również znajduje się w centrum miasta. W pobliżu budynku znajduje się basen, boisko sportowe, Krupówki oraz wiele regionalnych karczm i sklepów. Każdy z gości ma tutaj do swojej dyspozycji w pełni wyposażoną kuchnię i łazienkę. Istnieje też możliwość zorganizowania grilla lub ogniska. W obiekcie znajdują się duże pokoje, które pomieścić mogą nawet 6 osób, dlatego jest to świetne miejsce na wakacje dla całej rodziny.

Atrakcyjność Zakopanego i wiele znajdujących się tutaj oraz w okolicy miejsc, które warto zobaczyć, przyciągają corocznie dziesiątki tysięcy turystów i nic nie wskazuje na to, żeby popularność tego miasta miała zmaleć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>