Plaża, atrakcje, wyspa – Dziwnów w pigułce

Najpopularniejszymi wyspiarskimi kierunkami wakacyjnymi dla polskich turystów od wielu lat są nieustannie Kreta, Ibiza i Majorka. Większość Polaków zapytana, dlaczego nie chce spędzać wakacji na polskich wyspach, tylko wyjeżdża za granicę, odpowie najczęściej ze zdziwieniem, że w Polsce żadnych wysp przecież nie ma. Tymczasem są i to całkiem spore jak na europejskie realia – Uznam i Wolin leżące w północno-zachodniej części kraju to bardzo popularne kierunki wypoczynku. Furorę robi przede wszystkim wyspa Wolin, która może się pochwalić niebanalną atrakcją: miastem leżącym częściowo na swoim terytorium, a częściowo na stałym lądzie – Dziwnowem.

Miasto z charakterem…

Położenie Dziwnowa sprawia, że staje się on jednym z najbardziej unikatowych polskich miast, mimo że zarówno ze swoją wielkością jak i liczbą mieszkańców zajmuje bardzo odległe miejsce na listach rankingowych polskich miejscowości. O charakterze Dziwnowa decyduje przede wszystkim tutejsza baza noclegowa nastawiona na ruch turystyczny, a więc bazująca na hotelach, ośrodkach wczasowych, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych z domkami do wynajęcia, polami campingowymi, domami z prywatnymi kwaterami, polami namiotowymi i gospodarstwami agroturystycznymi (www.meteor-turystyka.pl/noclegi,dziwnow,0.html). Dodatek w postaci niebanalnego położenia miasta staje się jedynie tłem dla tutejszych atrakcji, wśród których pierwsze skrzypce gra oczywiście Morze Bałtyckie, szeroka i piaszczysta plaża oraz fantastyczne warunki wypoczynkowe. Wskazania geograficzne pokazują wyraźnie, że obszar nabrzeża w okolicy wyspy Wolin jest najcieplejszy w całym polskim paśmie Bałtyku – średnia temperatura wody w okresie wakacyjnym wynosi tu około 18 stopni, gdzie średnia polska to zaledwie 15.

… i z atrakcjami

Dziwnów znany był jako miejscowość wypoczynkowa już prawie dwieście lat temu i od tamtego czasu stale się rozwija. Rozbudowywana jest nie tylko baza kwaterunkowa, mieszcząca obecnie kilka tysięcy stałych miejsc noclegowych, ale i restauracyjna. Z roku na rok zwiększa się też liczba atrakcji, z których korzystać mogą osoby wynajmujące tutaj noclegi i spędzające w mieście swoje wakacje. Oprócz standardowych rozrywek w postaci morza, plaży i bliskości wyspy Wolin, turyści mogą korzystać też z rejsów po Bałtyku, wypożyczalni sprzętu wodnego, wesołych miasteczek, stadnin koni, wypożyczalni rowerów, quadów, lotów paralotniami czy licznych ścieżek pieszych oraz rowerowych wiodących wzdłuż nabrzeża.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>