Nieznane oblicza Podlasia

Masz dosyć miejskiego zgiełku i nieświeżego powietrza? Oferta wypoczynku na Podlasiu będzie tym czego szukasz. To przepiękne krajobrazy, wspaniałe okoliczności przyrody. Nie bez przyczyny region ten zwany jest „Zielonymi Płucami Polski“. W tym właśnie zakątku znajdują się najbardziej znane i cenione Puszcze: Augustowska, Knyszyńska oraz Białowieska.

Całe mnóstwo zabytków, urokliwych miasteczek – trudno wymienić wszystkie spośród istniejących atrakcji Podlasia. Skupiliśmy się na tych najważniejszych, a do nich zaliczymy z całą pewnością Białostockie Muzeum Wsi. Zobaczysz jak przed wiekami uprawiano ziemię. Oryginalne wiejskie chałupy oraz liczne muzea sprawią, że zapomnisz co to nuda. Na pewno warto odwiedzić lokalny pałac Branickich. Budowlę rodową znajdziemy też w Choroszczy, gdzie ulokowany jest barokowy pałac.

Nie zapominajmy również o tym czym było kiedyś Podlasie. To niewyobrażalny na dzisiejsze czasy tygiel kultur i wyznań religijnych. To właśnie tutaj znajduje się Góra Barbarka, miejsce prawosławnego kultu. Z kolei w Hajnówce turystów przyciąga nowoczesna cerkiew. Nieopodal zaś znajduje się najgłębsze jezioro w Polsce w postaci Jeziora Hańcza. Nie można też przeoczyć unikatowego na skalę światową bo wpisanego na listę UNESCO Kanału Augustowskiego. Niespotykanych wrażeń dostarczy nam z pewnością spływ kajakiem.

Zapomnieliśmy bowiem dodać, że Podlasie to prawdziwy raj dla kajakarzy. Mnóstwo tras, z których rozpościera się przepiękny widok na malownicze ziemie. To wymarzone miejsce również dla wędkarzy i żeglarzy. Liczne jeziora kuszą wszystkich odwiedzających do aktywnego spędzania wypoczynku. W całym regionie rozlokowanych jest mnóstwo obiektów noclegowych. Jeśli nie zależy nam na luksusach wystarczy z pewnością noc pod gwiazdami na jednym spośród wielu pól namiotowych oraz campingowych. Kiedy mamy nieco większe wymagania, to z pewnością też będziemy mieli w czym wybierać. Na Podlasiu znajdziemy noclegi w kompleksach z bazą rekreacyjną oraz sportową. Jeśli szukamy relaksu to powinniśmy porównywać oferty ośrodków SPA&Wellness, jakich jest również niemało. Pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne – kuszą niską ceną i wspaniałym wyżywieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>