Muzeum Przyrodniczo-Leśne w Białowieskiej Puszczy

Bardzo pięknymi obszarami w Polsce może pochwalić się Puszcza Białowieska. Są to jedne z najpiękniejszych terenów w Polsce i w ogóle w Europie. Białowieski kompleks leśny został wpisany do Księgi UNESCO i jest to wielki zaszczyt dla całej Polski. Jeżeli wybierzemy Puszczę Białowieską na miejsce pobytu naszych wakacjach, powinniśmy nastawić się na podziwiane piękna przyrody oraz na wyciszenie umysłu podczas wypoczynku.

Jeżeli lubimy zwiedzać ciekawe miejsca powinniśmy udać się do centrum Białowieży, znajduje się tam Park Pałacowy, który założony został pod koniec XIX wieku. Park Pałacowy jest wydzieloną enklawą Białowieskiego Parku Narodowego. Patrząc na rzekę Narewkę, w dolinie można zauważyć obelisk stojący przy stawach. Upamiętnia on polowanie Augusta III Sasa (http://pl.wikipedia.org/wiki/August_III_Sas), który wraz z żoną upolował 42 żubry. Na terenie parku znajduje się wiele zabytkowych budynków, miedzy innymi piękny dworek z 1845 roku. Jednak za największą atrakcje parku uznaje się Muzeum Przyrodniczo-Leśne Białowieskiego Parku Narodowego, przy którym stoi wieża widokowa, a z niej możemy podziwiać z góry piękno Puszczy Białowieskiej. Jest to nowoczesne muzeum, oferujące ciekawe i świetnie przygotowane ekspozycje, z pewnością zachwyci niejednego turystę. Muzeum ukazuje przyrodę za pomocą dioram, świateł oraz dźwięków, jest to szczególnie wyjątkowa atrakcja, gdy zwiedzamy muzeum w półmroku, a w oddali przyśpiewują nam ptaki. Muzeum dzieli się na dwie części. W pierwszej możemy zobaczyć najpopularniejsze rzeczy zbiorowiska leśnego. W drugiej części ukazane jest życie zwierząt, ich zachowania oraz działalność człowieka na terenach Puszczy Białowieskiej. W muzeum osobną dioramę dostał żubr – symbol Białowieskiego Parku Narodowego i całej Puszczy Białowieskiej. W ekspozycji ukazany jest proces, w którym żubry były ratowane, aby każdy turysta mógł zobaczyć, jak trudne było zadanie. Dobrą nowiną jest to, że w cenie biletu mamy wejście na wieżę widokową.

Zwiedzanie jest oczywiście ważne, ale innym równie ważnym elementem naszych wakacji są noclegi. Puszcza Białowieska pomieści wielu turystów, a jej baza noclegowa (➔http://meteor-turystyka.pl/noclegi,puszcza-bialowieska,58.html) jest wystarczająco duża, aby zapewnić dla każdego gościa zakwaterowanie. Po powrocie będziemy najbardziej tęsknić za spokojem i ciszą panującą w Puszczy Białowieskiej. Wspomnienia z wakacji będą na pewno wspaniałe, ponieważ te tereny potrafią w sobie rozkochać turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>