Jantarskie zabytki

Myśląc o wymarzonych wakacjach, widzimy czystą plaże, ciepłe wody Bałtyku, piękną pogodę, smaczne jedzenie, liczne atrakcje i wyjątkowe zabytki. Może wydawać się, że mamy duże oczekiwania, jednak wiele nadmorskich kurortów spełnia te wymogi. Różnią się od siebie głównie lokalizacją i kosztami z jakimi musimy się liczyć, w poszczególnych miejscach. Te najdroższe znajdują się na Półwyspie Helskim. W celu zaoszczędzenia, powinniśmy decydować się na małe osady zlokalizowane na wybrzeżu Bałtyku, które wcale nie odbiegają atrakcyjnością od Juraty czy Jastarni.

Jantar to mała wieś w województwie pomorskim. Zlokalizowana blisko Stegny i Krynicy Morskiej. Takie położenie daje mnóstwo możliwości spędzenia czasu wolnego, nie tylko w postaci wylegiwania się na plaży. Trzeba zaznaczyć, że noclegi Jantar proponuje od 30 złotych za dobę, ale ze względu na to, że infrastruktura turystyczna jest niezwykle różnorodna, można też wybrać luksusowy apartament za nieco wyższą kwotę. To na jaki standard pokoju się zdecydujemy zależy tylko od nas i zasobności naszego portfela.

Jantar to głównie kurort słynący z bursztynu, bowiem niegdyś znajdował się na „bursztynowym szlaku”. Dziś natomiast znany jest głównie z corocznych imprez, znanych jako Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. Któż z nas nie chciałby wrócić z wakacji z własnoręcznie znalezionym kawałkiem tego szlachetnego kamienia?

Jednak to nie jedyne atrakcje jakie na nas czekają w tym miejscu. Mamy tez możliwość zwiedzania okolicy, korzystając z kolejki wąskotorowej. To idealna alternatywa dla zakorkowanych dróg, która prowadzi przez Malbork. Ciekawostką jest fakt, że bilet z kolejki uprawnia nas do zwiedzania zamku w Malborku, który jest jednym z najbardziej znanych w Polsce. Można również, po drodze, podziwiać wspaniałe widoki. 

Opłaca się także zwiedzić muzeum obozu koncentracyjnego Stutthof, znajdujące się kilka kilometrów od Jantaru, które z ogromną starannością opowiada dzieje sprzed 70-ciu lat. Miejsce tragedii wielu ludzi wymaga powagi i szacunku, zdecydowanie jednak warto poświecić swój czas na poznanie tej opowieści.

Należy pamiętać, że wakacje nad morzem to przede wszystkim nieprzewidywalna pogoda, na którą należy się przygotować. Bez względu na stan aury Jantar zachęca do wypraw pieszych i zwiedzenia pięknej okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>