Ciekawe Podlasie – wizyta w Białymstoku

Województwo podlaskie jest niezwykle malowniczym zakątkiem Polski. Jeśli jeszcze nie odkryliśmy tej cudownej okolicy to warto nadrobić to w okresie letnim. Piękne walory przyrodnicze, cudowna architektura oraz liczne zabytki czekają na nas właśnie w Białymstoku.

Warto zobaczyć ciekawe miejsca, które oferuje nam Białystok. Miasto nie pozwoli nam na nudę, bowiem dostępny jest tutaj szereg atrakcji turystycznych. Miasto jest położone w północno – wschodniej części Polski na Nizinie Północnopodlaskiej. Jeśli chodzi o zakwaterowanie to znajdziemy tutaj wiele ciekawych propozycji noclegów – przykłady. Przede wszystkim w mieście funkcjonują liczne hotele i pensjonaty. Być może zainteresuje nas elegancki apartament lub stylowa willa. Możemy także skusić się na pobyt w przyjemnym pokoju gościnnym. Bez problemu znajdziemy miejsce, które pozwoli się nam zrelaksować po dniu pełnym emocji.

Ciekawym miejscem w Białymstoku są niewątpliwie Planty. Białostocki park miejski to idealne miejsce na spacer na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej zieleni. Doskonale odpoczniemy tutaj od miejskiego zgiełku. Jest to ulubione miejsce zarówno wielu mieszkańców jak i turystów. Można tutaj po prostu miło spędzić wolny czas. Nasz spacer urozmaicą ciekawe rzeźby takie jak „Praczki” czy „Pies Kawelin”. Podświetlane fontanny w Alei Zakochanych są bardzo efektowne. Zwróćmy uwagę także na położone od strony wschodniej rosaria czyli różane dywany. W Parku mieści się także basen.

W mieście znajdziemy wiele zabytków o charakterze sakralnym. Jednym z nich jest sobór św. Mikołaja Cudotwórcy. Prawosławna parafia mieści się w okazałej świątyni. Budynek wzniesiono na planie krzyża greckiego. Reprezentuje on styl klasycystyczny i jest doskonałym przykładem konstrukcji architektury cerkiewnej. Na pierwszy rzut oka uwagę zwraca kopuła wieńcząca dach cerkwi oraz dzwonnica z przedsionkiem. Co ciekawe, w podziemiach mieści się tzw. dolna cerkiew. Patronem tej świątyni jest św. Serafin z Sarowa. Cerkiew jest niezwykle ciekawym miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>