Bicie monet atrakcją Sandomierza

Sandomierz (Sandomierz – info) ostatnio coraz częściej kojarzy się z serialową postacią Ojca Mateusza, Inspektora Możejki czy policjanta Mietka. Jest to zasługa polskiego serialu kryminalnego „Ojciec Mateusz”, który w ciągu kilku ostatnich lat odnosi niesamowity sukces w polskiej telewizji. Od czasu emisji pierwszego odcinka, nie schodzi z ekranów telewizorów i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Warto jednak zauważyć, że Sandomierz jest nie tylko planem zdjęciowym do tego serialu.

Miasto to ma długą i bogatą historię liczącą tysiąc lat. Ślady osadnictwa w tych rejonach sięgają aż czasów prehistorycznych. Pierwsze wzmianki o osadzie, a potem grodzie, wskazują na dziesiąty wiek. Przez setki lat istnienia, miasto pełniło różne funkcje. Gall Anonim opisuje Sandomierz jako jedno z najważniejszych, królewskich miast Polski, natomiast w czasie rozbicia dzielnicowego była to stolica Księstwa Sandomierskiego. Następnie był to wielki ośrodek handlowy. Poza wieloma zabytkami Sandomierz zachęca też sezonowymi atrakcjami. Jedną z nich jest wybijanie monet na rynku. Ponoć ma to przynosić szczęście i powodzenie. Monety można wybijać samodzielnie lub powierzyć to rzemieślnikowi w oryginalnym średniowiecznym stroju. Atrakcja ta jest niezwykle popularna wśród zorganizowanych grup i wycieczek szkolnych. Ceny ustalane są indywidualnie w zależności od ilości wybijanych monet.

Poza różnorodnymi atrakcjami i zabytkami Sandomierz ma do zaoferowania wiele wygodnych miejsc do spania dla turystów (Sandomierz – wykaz noclegów). Znajdują się tu kilkugwiazdkowe hotele i pensjonaty. Na obrzeżach miasta lub w pobliskich wsiach można znaleźć gospodarstwa agroturystyczne. Jedną z ciekawszych ofert noclegu posiada Dworek Ojca Mateusza, urządzony w dziewiętnastowiecznym Dworku Skorupskich. Hotel cieszy się popularnością, dzięki nawiązaniu do bohatera serialu. W swojej ofercie posiada cztery pokoje o nietypowych nazwach: akacjowy, miodowy, kasztanowy, różany. Poza miejscami noclegowymi znajduje się tu też baza gastronomiczna z ogródkiem. Ośrodek oferuje gościom dwa rodzaje wypoczynku – aktywny, dzięki wypożyczalni rowerów i pasywny dzięki masażom relaksacyjnym. Organizuje się tu również imprezy okolicznościowe: wesela, chrzciny, urodziny, spotkania biznesowe i konferencje. Ceny zaczynają się tutaj od 190 pln za nocleg dla jednej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>