Atrakcje w Chłopach i okolicy

Chłopy to miejscowość, która jest tak niezwykle malownicza, że już kilkukrotnie przyciągnęła tu filmowców. W tej niewielkiej wsi letniskowej, położonej nad Morzem Bałtyckim kręcono do tej pory zdjęcia do dwóch filmów. Jednym z nich jest „Oda do radości” (część pod tytułem „Morze”), którą nagrywano tu w 2005 roku. Wprawne oko dostrzeże miejscowe kutry rybackie, oznaczone skrótem „CHY”, charakterystyczną miejscową zabudowę oraz fragment ulicy Kapitańskiej. Drugim znanym obrazem, który kręcono właśnie w Chłopach, jest „Miłość na wybiegu” z 2008 roku. W nim możemy ujrzeć plażę w Chłopach, wieżę kościoła w Sarbinowie oraz słynną latarnię w Gąskach. Są to również miejsca, które koniecznie powinniśmy odwiedzić, będąc w tej urokliwej wiosce.

Chłopy mogą stanowić doskonałą bazę noclegową i wypadową na dalsze wycieczki po polskim Wybrzeżu. Jakie noclegi Chłopy zapewniają przyjezdnym? Liczne pensjonaty, pokoje gościnne i prywatne kwatery przyjmują gości i zapewniają im noclegi. Chłopy są również jedną z najlepiej zachowanych wiosek rybackich nad Morzem Bałtyckim. Do dziś możemy w nich zobaczyć historyczny układ zabudowy oraz zabytkowe XIX-wieczne domy, ozdobione ludowymi malowidłami. Będąc tu, koniecznie powinniśmy się wybrać na piękną tutejszą plażę oraz kąpielisko morskie „Chłopy 221”, na którym spędzimy miły dzień, kąpiąc się w morzu i opalając. Plaża ma długość 100 metrów. Nieopodal znajduje się także oczywiście przystań rybacka, którą wybudowano w 1994 roku. Jest ona jedną z największych atrakcji miejscowości. Obejmuje ona dalbę wyciągową, plażę do cumowania łodzi oraz akwatorium. Tutejsza przystań podlega pod Urząd Morski w Słupsku.

Jeśli będziemy chcieli wysłać list, musimy wybrać się do pobliskiego Sarbinowa, ponieważ to tam znajduje się najbliższa placówka pocztowa. Warto przy okazji zwrócić uwagę właśnie na tamtejszy kościół oraz zobaczyć niezwykle czystą i zadbaną plażę. W te okolice przyjeżdżają głównie osoby, które chcą spędzić urlop w ciszy i spokoju, z dala od wielkich kurortów, jeśli jednak byśmy zatęsknili za gwarem i ożywieniem, możemy pojechać do Mielna. Tam warto przejść się po Promenadzie Przyjaźni, przy której w sezonie wakacyjnym odbywa się bardzo wiele różnego rodzaju imprez oraz zwiedzić dawne poniemieckie bunkry, które znajdują się około 500 metrów od centrum miasta. Przeznaczenia tych bunkrów do dziś nie znamy, ale podejrzewa się, że pełniły funkcję prochowni. Niedaleko znajduje się też słynna latarnia morska w Gąskach – ją też warto zobaczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>