Atrakcje i rozrywki w Krościenku nad Dunajcem

Przynajmniej raz w roku stajemy przed ważnym dla nas wyborem – gdzie spędzić wakacje? Przecież musimy wykorzystać je maksymalnie, skoro już udało nam się dostać kilka dni wolnych od pracy. Bardzo obiecującym i interesującym wyborem jest Krościenko nad Dunajcem. Po pierwsze, jest to miejsce idealne do zatrzymania się na trasie w Pieniny. Jest blisko do wszystkich szlaków, nie musimy się też martwić o noclegi. Noclegi Krościenko to przytulne i wygodne kwatery z widokiem góry, lasy lub inne piękne krajobrazy. Baza noclegowa tej miejscowości jest na tyle szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie – info: . Na uwagę zasługuje również mnóstwo atrakcji, które oferuje nam to malutkie miasteczko.

Każdy z nas słyszał o spływie Dunajcem, na który decydują się turyści żądni wrażeń i emocji. To właśnie w Krościenku kończy się spływ liczący w sumie aż 23 kilometry. Fanom gór nie trzeba zachwalać uroków i piękna wznoszących się obok Pienin. Miłośnicy górskich wypraw mogą zdecydować się na zdobycie najwyższego szczytu w całych Pieninach Trzech Koron- info: https://pl.wikipedia.org/wiki/Trzy_Korony. Jest to prawdziwa przyjemność. Oprócz tak wysokich szczytów mamy jeszcze do wyboru kilka szlaków znacznie prostszych, mniej wymagających. Są one odpowiednie także dla osób o słabszej kondycji fizycznej. Warto z takiego szlaku skorzystać nawet gdyby to miał być tylko powolny i dosyć krótki spacer. Kolejną ciekawą atrakcją jest rynek ze starą zabudową oraz kościół, stanowiący cenną pamiątkę minionych lat. Na uwagę wczasowiczów zasługuje ponadto pobliskie Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego. Powinien odwiedzić je każdy, kto chce dowiedzieć się czegoś na temat regionu, atrakcji i historii okolicy, a także przyrody, flory, fauny i sposobów ochrony tutejszego środowiska.

W Krościenku nad Dunajcem organizowane są różne imprezy wzbogacające życie kulturalne okolicy. Działają zespoły pielęgnujące tradycje i kulturę, folklor i muzykę ludową. Przy odrobinie szczęścia, na pewno znajdziemy okazję, żeby posłuchać takiego zespołu bądź pooglądać na żywo taniec regionalny w ich wykonaniu. Naprawdę warto, wrażenia są niezapomniane. Krościenko nad Dunajcem to miasteczko piękne i wyjątkowe. Nie jest tak bardzo zaludnione i zatłoczone, jak inne turystyczne miasta, tym bardziej te położone w bliskim sąsiedztwie gór, jednak nie brakuje tutaj wyjątkowych atrakcji, których nie spotkamy w żadnym innym miejscu, ani w Polsce, ani na świecie. Wszystko wskazuje na to, że turystów w Krościenku będzie przybywać, bowiem spływ Dunajcem staje się coraz bardziej popularny. Zainteresowanie tą formą rozrywki rośnie zwłaszcza wśród dużych, zorganizowanych wycieczek, na przykład podczas wyjazdów integracyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>